Skip to main content

Kredyty dla lekarzy i zawodów medycznych

By 11 stycznia 20212 listopada, 2022kredyty hipoteczne

Skąd pomysł aby opisać kredyty dla lekarzy? Jako doradca kredytowy często spotykam się z lekarzami, którzy mają różne potrzeby do sfinansowania. Często jest to zakup domu lub mieszkania, zakup lokalu na gabinet, jego wyposażenie, zakup sprzętu medycznego czy czasem konsolidacja kredytów w jeden z mniejszą ratą.

Jeśli na potrzeby nałożyć przeróżne sposoby zarobkowania: rezydentura, etat, umowy zlecenia czy własna działalność gospodarcza, wybór odpowiedniego rozwiązania kredytowego może okazać się trudny. Sprawdźmy możliwe rozwiązania.

kredyty dla lekarzy i zawodów medycznych

Kredyty dla lekarzy i zawodów medycznych

W ciągłym niedoczasie pomiędzy dyżurami, izbą przyjęć, gabinetem, pogotowiem czy przychodnią często, gdy pojawia się potrzeba sfinansowania jakiegoś przedsięwzięcia bierzemy pierwszą dostępną ofertę. Wiadomo, że nie zawsze taka oferta jest najkorzystniejsza a konsekwencje takiej szybkiej decyzji bywają uciążliwe i długotrwałe. Dlatego tak istotne jest porównanie dostępnych rozwiązań i wybór najlepszego.

Dostępne rozwiązania kredytowe

Są w bankach uproszczone oferty dla lekarzy „na oświadczenie”, czyli bez badania zdolności kredytowej. Niestety łatwiej w większości znaczy drożej. Trzeba sprawdzić, czy jest zdolność liczona metodą tradycyjną.

W zależności od celu, na jaki chcemy przeznaczyć środki są kredyty na zakup nieruchomości, pożyczka na dowolny cel(w tym konsolidacja kredytów) oraz leasing.

Kredyty dla lekarzy na zakup nieruchomości

Podstawowym kredytem na finansowanie zakupu nieruchomości jest kredyt hipoteczny. Przeznaczeniem kredytu może być zakup mieszkania, domu, budowa, remont… Ważne, aby wybrać kredyt o najniższych kosztach całkowitych.

Pożyczka na dowolny cel

To środki finansowe bez określonego przeznaczenia i żaden bank nie będzie nas rozliczał na co przeznaczyliśmy środki. Jest wiele banków i instytucji kredytowych, w których zawody medyczne mają preferencyjne warunki. Poniżej opis jednego z produktów:

Pożyczka dla lekarzy prowadzących własną działalność gospodarczą:

  • 50 000 – 300 000 zł netto
  • Okres finansowania – max. 7 lat
  • Na oświadczenie o dochodzie
  • Nie jest raportowana do BIK
  • Minimalny okres prowadzenia działalności – brak
  • Konsolidacja również limitów

Leasing

Leasing jest niezwykle wygodną formą finansowania wszelkiego sprzętu. Możemy sfinansować zakup wyposażenia gabinetu czy np. samochód. Jest na rynku wiele firm leasingowych. Każda ma swoje wymagania co do maksymalnych kwot, udziału własnych środków, rodzaju leasingowanego sprzętu czy dokumentowania dochodów leasingobiorcy. Za każdym razem należy skrupulatnie określić potrzeby i możliwości klienta i dobrać odpowiednią firmę leasingową.

Podsumowanie

Finansowanie potrzeb lekarzy i zawodów medycznych jest łatwiejszym sposobem pozyskania środków ze względu na wysoki prestiż profesji. Niestety, jak to w życiu bywa, im łatwiej, tym drożej, dlatego warto skorzystać z pomocy osoby znającej rynek produktów finansowych, gdyż może się zdarzyć, że dzięki temu zaoszczędzimy wiele czasu i pieniędzy. Ja zajmę się kredytem, wy leczcie.

 

Doradca kredytowy Dorota Bartczak

centrum-kredytowe-rzeszow.pl

Dorota Bartczak

Pracuję jako ekspert kredytowy od kilkunastu lat. Codziennie spotykam się z klientami, aby pomóc im w uzyskaniu najlepszego kredytu. Staram się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem.

Leave a Reply